SCM Zalău se impune pe final la Satu Mare

Formația pregătită de George Zima și Alexandru Pop s-a impus pe final la Satu Mare, într-un meci contând pentru etapa a doua a Ligii a 3-a Seria a 10-a.

SCM Zalău a obținut a doua victorie din tot atâtea meciuri pe terenul celor de la CSM Satu Mare, scor 4-3, la pauză 1-1. Zălăuanii au revenit de la 0-1 și au marcat golul victoriei în minutul 92.
Pentru zălăuani au marcat Andu Moisi ('39), Cosmin Meșter ('55), Sergiu Negruț ('63) și Dan Berci ('92), în timp ce pentru sătmăreni au înscris Zsiga Ervin ('12), Andu Moisi ('85 - autogol) și Raul Ziman ('90).

𝐒𝐂𝐌: Alex Șugar - Andrei Șumlea, Răzvan Dulap (cpt.), Andu Moisi, Dan Berci, Cosmin Meșter, Vadim Călugher, Mihai Onicaș, Răzvan Gorovei, Sergiu Negruț și Sergiu Pop. 𝐑𝐞𝐳𝐞𝐫𝐯𝐞: Andrei Pop - Kis Lorant, Nagy Alex, Dănuț Cozma, Raul Stanciu, Mihai Forna, Ionuț Ilieș, Alexandru Mare și Romaric Logon. 𝐀𝐧𝐭𝐫𝐞𝐧𝐨𝐫: George Zima

Intr-o altă partida din Liga a 3-a,  Sportul Șimleu a remizat pe teren propriu cu Șomcuta Mare, scor 0-0.