SCM Zalău, prima victorie din istorie în Liga 3. Portarul Claudiu Băican printre marcatori

SCM Zalau a obtinut azi, pe Municipal, prima victorie din istorie, in Liga 3. Baietii lui Alexandru Pop au invins cu 3-1, la pauza 2-0, formatia Avantul Reghin, intr-un meci contand pentru etapa a IV-a a Ligii 3 -a la fotbal.

Pentru zalauani au marcat Sebastian Culda, in minutul 21, autogol Zachei Crisan, in minutul 31 si Claudiu Baican din 11 metri, in minutul 87.

Cu acest succes, SCM Zalau ajunge la -2 puncte, iar etapa viitoare se va deplasa la SC Sanmartin.

𝐒𝐂𝐌 𝐙𝐚𝐥𝐚̆𝐮 - 𝐀𝐯𝐚̂𝐧𝐭𝐮𝐥 𝐑𝐞𝐠𝐡𝐢𝐧 3-1
Au marcat pentru SCM: Sebastian Culda min 21, autogol min 31 și Claudiu Băican min 87 - 11m

𝐒𝐂𝐌 𝐙𝐚𝐥𝐚̆𝐮: Claudiu Băican - Iustin Ardelean, Cristian Călin, Varga Markus, Andrei Șumlea, Alex Turcu, Denis Cubaș, Sebastian Culda, Raul Vitan, Sebastian Duma și Arnold Neurs. Rezerve: Andrei Pop - Denis Laza, Raul Saroși, Gabriel Coți, Florin Pop, Daniel Supuran și Bogdan Boje. Antrenor: Alexandru Pop