Regal handbalistic la Zalău

Sala Sporturilor ”Gheorghe Tadici” și sala de sport a Liceului Sportiv “Avram Iancu” din Zalău vor fi mâine, gazdele unei competiții juvenile de handbal. Este vorba de o întrecere sub egida Federației Române de Handbal, unde la final 4 echipe se califică la turneul semifinal din cadrul Campionatului Naţional de Junioare 4 (copii născuți în 2006 - 2007), în cadrul euroregiuni 6.

Sâmbătă, la Zalău vor fi prezente 10 echipe, împărțite în două grupe, din Grupa A fac parte  CSS Zalău, CS Marta Baia Mare, CSS Viitorul Cluj, CS Atletik Satu Mare şi CS Academica Cluj, iar din Grupa B fac parte Handbal Club Valeria Motogna Zalău, Phoenix Baia Mare, CSS 2 Baia Mare, Unirea Valea lui Mihai şi LPS Bistriţa.

Se joacă două reprize a câte 20 de minute, iar câștigătoarele din fiecare grupă se vor duela pentru locurile 1 și 2 ale competiției, în timp ce ocupantele de pe locurile doi se vor bate pentru locurile 3 și 4. 

Meciurile din Grupa A se vor juca în sala de sport a Liceului cu Program Sportiv “Avram Iancu”, cu începere de la ora 9.00, în timp ce partidele din Grupa B se vor desfășura în Sala Sporturilor “Gheorghe Tadici”, cu începere de la aceeași oră.

Competiția este organizată de HC Valeria Motogna în colaborare cu AJH Sălaj și Primăria Zalău. 

Iată și programul complet al meciurilor

 

Grupa A - Sala de spor a Liceului Sportiv ”Avram Iancu” Zalău
 

Ora 9.00: CS Marta Baia Mare – CSS Zalău

Ora 9.50: CSS Viitorul Cluj – CS Atletik Satu Mare

Ora 10.40: CS Academica Cluj – CS Marta Baia Mare

Ora 11.10: CSS Zalău – CSS Viitorul Cluj

Ora 12.00: CS Academica Cluj – CS Atletik Satu Mare

Ora 12.30: CS Marta Baia Mare – CSS Viitorul Cluj

Ora 13.20: CS Atletik Satu Mare – CSS Zalău

Ora 14.10: CSS Viitorul Cluj – CS Academica Cluj

Ora 14.40: CS Atletik Satu Mare – CS Marta Baia Mare

Ora 15.30: CS Academica Cluj – CSS Zalău

 

Grupa B - Sala Sporturilor ”Gheorghe Tadici” Zalău
 

Ora 9.00: Phoenix Baia Mare – CSS 2 Baia Mare

Ora 9.50: HC Valeria Motogna Zalău – Unirea Valea lui Mihai

Ora 10.40: CSS 2 Baia Mare – LPS Bistriţa

Ora 11.30: Unirea Valea lui Mihai – Phoenix Baia Mare

Ora 12.25: HCVM Zalău – LPS Bistriţa

Ora 13.15: Unirea Valea lui Mihai – CSS 2 Baia Mare

Ora 14.05: LPS Bistriţa – CS Phoenix Baia Mare

Ora 14.55: CSS 2 Baia Mare – HCVM Zalău

Ora 15.45: LPS Bistriţa – Unirea Valea lui Mihai

Ora 16.35: HCVM Zalău – Phoenix Baia Mare

 

 

Adauga comentariu