RĂZBUNARE. Cu gândul la Liga a 2-a, SCM Zalău a fost umilită de Sportul Șimleu pe “Municipal”

Sportul Șimleu s-a răzbunat pe SCM Zalău, după eșecul din Cupa României, meci disputat la Șimleu.
Formația lui Dacian Nastai s-a impus azi, cu scorul de 2-1, în fața zălăuanilor, într-un meci din etapa a 3-a a Ligii a 3-a, Seria a 10-a, tocmai pe "Municipal.

Unicul gol al gazdelor a fost marcat de Andu Moisi în minutul 71, în tinp ce golurile șimleuanilor au purtat semnăturile lui Cătalin Vaida, în minutul 42 și Gueye Mansour din penalty, în minutul 47.

SCM Zalău: Andrei Pop – Ionuț Ilieș, Dan Berci, Răzvan Dulap (cpt.), Andu Moisi, Mihai Onicaș, Vadim Calugher, Răzvan Gorovei, Cosmin Meșter, Raul Stanciu, Sergiu Negruț. Rezerve: Alex Șugar – Lorant Kis, Nagy Alex, Dănuț Cozma, Sergiu Jurj, Iustin Ardelean, Alexandru Jula, Mihai Doroftei, Romaric Logon. Antrenor: George Zima

Sportul Şimleu: Paul Cosma – Alex Negrea, Marius Leitan (cpt.), Claudiu Petruș, Ionuț Pascu, George Pop, George Contraș, Gueye Mansour, Roberto Paul, Răzvan Pop, Cătălin Vaida. Rezerve:Sipos Jozef – Gabriel Gaba, Alexandru Petruș, Cătălin Pop, Lazăr Zoltan, Alex Crișan, Tafa Valentin, Luigi Pop, Vlad Opriș. Antrenor: Dacian Nastai