Sport

scris de Eduard Farcaș / 20.09.2019 21:07 / 0 comentarii / 170 vizualizari
Corona Brașov a defilat astăzi pe terenul celor de la HC Zalău, iar Dana Abed Kader și compania nu au avut aproape nici cea mai mică reacție. După victoria cu CSM București, Sabrina Lazea și colegele se pare că și-au luat aripi prea mari pentru nivelul lor, astfel că au abordat cu lejeritate... citeste mai departe

ULTIMA ORĂ! Căpitanul echipei HC Zalău a ajuns la Spitalul Județean după ce s-a accidentat în meciul cu Brașovul

scris de Eduard Farcaș / 20.09.2019 20:19 / 0 comentarii / 258 vizualizari
Cristiana Nica, căpitanul echipei HC Zalău a fost transportată imediat după meciul cu Corona Brașov la Spitalul Județean din oraș pentru investigații medicale amănunțite. Handbalista s-a accidentat spre finalul actului secund într-un duel pe faza de atac a zălăuancelor, fiind scoasă de pe teren de... citeste mai departe

Corona Brașov a învins la Zalău și a trecut pe primul loc în clasament

scris de Cristian Birjac / 20.09.2019 19:32 / 0 comentarii / 72 vizualizari
Fetele lui Tadici au pierdut disputa de la Zalău cu Corona Brașov, meci încheiat în urmă cu câteva minute. Puștoaicele lui Tadici au fost învinse cu scorul de 28-25, la pauza 16-10 pentru noul lider al Ligii Naționale la handbal feminin, Corona Brașov. Și în această partidă... citeste mai departe

Puștoaicele lui Tadici se luptă cu revelația campionatului. Corona Brașov, neînvinsă în primele patru etape

scris de Cristian Birjac / 20.09.2019 16:16 / 0 comentarii / 56 vizualizari
Peste aproximativ două ore, puștoaicele lui Tadici primesc vizita echipei de pe locul secund, Corona Brașov într-un meci contând pentru etapa a V-a a Ligii Naționale la handbal feminin. Corona Brașov, alături de liderul Râmnicu Vâlcea sunt echipele neînvinse în acest start de campionat. Mai... citeste mai departe

Turneul de tenis Business Center Zalău a ajuns la a patra ediție. Număr record de participanți

scris de Cristian Birjac / 20.09.2019 14:08 / 0 comentarii / 127 vizualizari
Cea de-a patra ediției a turneului de tenis Business Center Zalău va avea loc în acest sfârșit de săptămâna pe arenele de la Baza de tenis a Primăriei Zalău. Competiția este de categorie Gold și în acest an s-au înscris un număr record de participanți. 108 tenismani  vor participa la... citeste mai departe

Volei Municipal Zalău are datorii de 10.000 de euro la Federația Română de Volei

scris de Eduard Farcaș / 20.09.2019 13:17 / 0 comentarii / 125 vizualizari
Președintele Federației Române de Volei, Gheorghe Vișan ne-a informat că la ora actuală echipa Volei Municipal Zalău are datorii către FRV de aproximativ 10.000 de euro. Datoriile au fost acumulate în sezonul trecut.Echipa condusă de soții Coța trebuia să achite către Federație sumele pentru... citeste mai departe

HC Zalău a fost amendată cu 5.000 de lei pentru un motiv STUPID

scris de Eduard Farcaș / 19.09.2019 19:24 / 0 comentarii / 218 vizualizari
HC Zalău a primit o amendă de 5.000 de lei după jocul de la Craiova. Motivul este însă unul cât se poate de stupid - Dana Morari a folosit cât timp a stat pe banca tehnică ecusonul cu o literă necorespunzătoare. Interesant este faptul că în geanta clubului era și ecusonul valabil, însă aceasta nu a... citeste mai departe

Vasile Coța sancționat DUR de Federația Română de Volei pentru contracte FALSE. Are interdicție la meciuri și amendă de 2.000 de euro

scris de Eduard Farcaș / 19.09.2019 11:58 / 0 comentarii / 844 vizualizari
Vasile Coța, președintele echipei Volei Municipal Zalău, finanțată de primăria orașului, a primit o sancțiune DURĂ din partea Federației Române de Volei, după cum ne-a informat chiar președintele FRV. Vasile Coța are o interdicție nelimitată de a participa la meciurile de volei organizate de... citeste mai departe

Sportiva Elida Oșan de la CSM Zalău este în FINALA Campionatului Național de Box

scris de Eduard Farcaș / 18.09.2019 19:59 / 0 comentarii / 790 vizualizari
Elida Oșan (17 ani) este în finala Campionatului Național de Box pentru Tineret ce se desfășoară la Eforie Nord. Tânăra sportivă legitimată la CSM Zalău va evolua sâmbătă într-un meci cu trofeul pe masă. Adrian Popuțea, antrenorul acesteia care însoțește lotul este încrezător și susține că... citeste mai departe

SCM Zalău, prima victorie din istorie în Liga 3. Portarul Claudiu Băican printre marcatori

scris de Cristian Birjac / 14.09.2019 19:54 / 0 comentarii / 1076 vizualizari
SCM Zalau a obtinut azi, pe Municipal, prima victorie din istorie, in Liga 3. Baietii lui Alexandru Pop au invins cu 3-1, la pauza 2-0, formatia Avantul Reghin, intr-un meci contand pentru etapa a IV-a a Ligii 3 -a la fotbal. Pentru zalauani au marcat Sebastian Culda, in minutul... citeste mai departe